Chibi Mania
Chibi Mania te invita sa te inregistrezi ^^. Nu-i asa ca intri?:3 Nu, nu?:3

Despre anime!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Despre anime!

Mesaj Scris de KiDo la data de Joi Aug 05, 2010 11:52 pm

Spoiler:
Exista o scoala numita Scoala Vocationala Shinigami Weapon Meister, cunoscuta sub numele Shibusen. Studentii, Meister/Maestrii si Weapons/Armele, urmaresc acelasi scop. Maestrii trebuie sa-si hraneasca Armele cu 99 de suflete rele care se afla in ouale demonice cat si cu sufletul unei vrajitoare ca sa devina cea mai buna arma, arma lui shinigami-sama “Death Scythe”/”Secera Mortii”. Studenta Shibusen, maestra secerei, Maka Albarn, si demonul ei, Soul Eater/Mancatorul de Suflete, aduna suflete incercand sa devina cea mai puternica Secera a Mortii.

Acelasi lucru urmaresc si maestrul Dark Blade si demonul lui, Tsubaki Nakatsukasa, si Death the Kid, fiul lui Shinigami-sama, si armele lui, surorile Thompon, Double Team Demon Guns/Echipa Armelor Demonice. Actiunea serialului se concentreaza in jurul acestor trei grupuri formate dintr-un maestru al armelor si o arma umana. Cateodata se confrunta unul cu altul, dar de cele mai multe ori se ajuta unul pe celalalt. Pregatiti-va pentru povestea acestor tineri care se maturizeaza mult mai repede decat ceilalti.

Preferatii mei sunt Maka si Soul fac o echipa foarte buna

What? Who, I? Kill myself! God!
KiDo
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 31/07/2010
Varsta : 19
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Despre anime!

Mesaj Scris de RU.uXi la data de Dum Aug 15, 2010 2:30 am

Nu am vazut chiar toate episoadele dar e unul din animeurile mele preferate(am uitat sa-l mentionez la welcome).Personajul preferat e Tsubaki..
RU.uXi
Nou Venit
Nou Venit

Data de inscriere : 15/08/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum