Chibi Mania
Chibi Mania te invita sa te inregistrezi ^^. Nu-i asa ca intri?:3 Nu, nu?:3

Yuki Eiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Yuki Eiri

Mesaj Scris de .WeiSu la data de Joi Aug 05, 2010 5:38 am

Bon , că tot fabulez destul cu Yuki ... mă gândeam să aduc acestui sub-orum câteva informaţii despre el .
Să nu vă supăraţi pe mine dacă exprimările îmi sunt proaste , dar eu nu pricepută la aşa ceva xD .

Eiri Uesugi, care foloseşte seudonimul Eiri Yuki, este un scriitor cunoscut care îl întâlneşte pe Shuichi Shindou şi căruia îi rupe fără milă versurile cântecului la care acesta lucra . Shuichi rămâne blocat fiind surprins de silueta lui Yuki în umbră şi observă că acesta îi rupe foaia cu versuri . Deşi nervos , nu îndrăzneşte să-i facă nimic , iar Yuki dispare . Deşi întâmplător , după noaptea aceea , cei doi dau unul de altul , din pură întâmplare , ajungând să fie împreună , în urma unei acţiuni nesăbuite a lui Yuki faţă de sora lui , ce iau dat curaj lui Shuichi .
În ciuda faptului că paparazzii sunt cu ochii pe el tot timpul, Eiri se luptă cu sentimentul vinei de a-şi fi ucis tutorele ( de la care Eiri a luat preudonimul prenumelui său , "Yuki" pentru viol în grup . Experienţa trăită acum mulţi ani în urmă . îl lasă pe Yuki rece , dar pe parcursul animeului , observăm cum Shuichi îl inmoaie sub influenţa lui . Deşi spre sfârşitul animeului , cei doi rămânând împreună , Yuki se confruntă cu amintirle copilăriei , cu toate că având sentimentul că este în locul tutorelui .

Bon , nu mă daţi la judecata limbii române , pentru că ştiu că am folosit toate timpurile din carte probabil :]]
Sincer , am spus-o şi mai sus , am avut o mică pată pe dânsul , însă am rămas la berbecii mei reali 13

GONGCHAN is ♥

( ; 3;)
.WeiSu
¹Psychedelic Lover
¹Psychedelic Lover

Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 21
Localizare : BAKAnation(●゚∀゚● )/

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Yuki Eiri

Mesaj Scris de MaDu la data de Joi Aug 19, 2010 7:34 am

Yuki ce sa spun despre el za best person in the world.Imi place mult atitudinea lui such a bad boy Cool .Desi la inceput nu sa comportat frumos cu Shuu-chan dupa cred ca si-a dat seama ca il iubeste.Ador cercelu lui si mutra lui cand zambeste is to beautiful ma apuca engleza -.-).Este un personaj minunat nu am ce spune.

Dance!
MaDu
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kill me kiss me la data de Joi Noi 25, 2010 5:09 am

Pai Yuki Eiri este un personaj destul de interesant desi nu este printre favoriti mei,dar nu pot spune ca nu imi place deorece are un caracter mai aparte si mai misterios adica el este acel gen de barbat dorit de orice femei cu toate acele calitati adica frumos,inteligent,misterios,cu un trecut nu tocmai roz si un romancier de suscces si cam asta e parerea mea despre el.

kill me kiss me
Grafician
Grafician

Data de inscriere : 25/11/2010
Varsta : 23

Sus In jos

Mesaj Scris de yukina la data de Lun Mai 30, 2011 12:07 am

ba cine a fost violat yuki eiri sau kitazawa sensei
yukina
Nou Venit