Chibi Mania
Chibi Mania te invita sa te inregistrezi ^^. Nu-i asa ca intri?:3 Nu, nu?:3

Despre anime .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Despre anime .

Mesaj Scris de .WeiSu la data de Joi Aug 05, 2010 5:20 am

Povestea serialului se învârte în jurul lui Shuichi Shindo , a trupei lui Bad Luck ( nume agăţat de viaţa mea :]] ) şi de cunoscutul romancier Eiri Yuki .
Cum mama m-a înzestrat cu o mare lene , am să dau şi eu un micuţ copy-paste de pe o sursă personală ( wiki , genial XD ) .

Povestea gravitează în jurul unui cântăreț energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, și a încercărilor lui de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia, asemenea faimosului său idol Ryuuichi Sakuma, cântărețul formației Nittle Grasper. Într-o seară, Shuichi scria versurile pentru o melodie, când hârtia îi este luată de vânt, ajungând la un bărbat înalt și blond. Bărbatul îi spune lui Shuichi că nu are talent, fapt care îl rănește profund pe băiat. Aceasta a fost prima, dar nu și ultima întâlnire, Shuichi devenind interesat de bărbat . A doua zi mergând pe stradă în ploaie vede o mașină neagră. Sare în fața mașinii, aceasta pune frâna și din ea iese faimosul romancier Eiri Yuki. Acesta îl aduce acasă la el pe Shuichi si îi dă un prosop cu care să se șteargă de apă. Shuichi îl întreabă de ce îl urăște iar acesta i-a răspuns că urăște pe oricine încearcă să îi distrugă mașina. Aceastea nu au fost singurele întâlniri între ei. Familia lui Yuki încerca să-l țină departe pe Shuichi de acesta și de secretul său. Yuki până la urmă îi spune secretul iar Shuichi îi spune că poate să fugă sau să moară dar el tot îl va găsi. La sfârșit în locul lui Shuichi cântă Ryuuichi Sakuma care îi spunea mereu lui Shuichi că este strălucitor. Shuichi este transportat cu avionul până deasupra locului în care era concertul și intră în sală prin acoperiș. De atunci Trupa Bad Luck formată din Shuichi Shindo, Hiroshi Nakano si Fujisaki a fost pe primul loc și Shuichi cu Yuki au rămas împreuna.

GONGCHAN is ♥

( ; 3;)
.WeiSu
¹Psychedelic Lover
¹Psychedelic Lover

Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 21
Localizare : BAKAnation(●゚∀゚● )/

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Despre anime .

Mesaj Scris de shihaki^^ la data de Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Pai dupa mine animeul e genial. Imi place mult grafica, personajele si pentru ca e Shounen-ai.
Personajele sunt atat de bine conturate . Il iubeesc pe Yuki Eiri. E prea frumos <3.
Imi plac mult cantecele celor de laBad Luck.
shihaki^^
Little Chibi
Little Chibi

Data de inscriere : 08/12/2010
Localizare : my WoRld

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Despre anime .

Mesaj Scris de yukina la data de Dum Mai 29, 2011 11:54 pm

9 yuki eiri e 9
yukina
Nou Venit