Chibi Mania
Chibi Mania te invita sa te inregistrezi ^^. Nu-i asa ca intri?:3 Nu, nu?:3

Lovely Complex-informations

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Lovely Complex-informations

Mesaj Scris de KiDo la data de Mier Feb 02, 2011 8:28 am

In acest anime este vorba despre Otani si Risa la inceput cei mai buni prieteni,dar cu timpul Risa isi da seama ca defapt s-a indragostit de Otani.Exista insa o problema Risa este ce-a mai inalta fata din scoala(1,72) iar Otani ce-l mai scund baiat(1,56).In scoala este ce-l mai amuzant cuplu de comedianti.Amandoi au aceeasi pasiune pntru un cantaret si sunt singuri din scoala care asculta muzica aceea.In iarna Otani a invitat-o pe Risa la un concert si el defapt a fost anuntat ca v-a fi o petrecere a echipei de basket in care este,iar acolo v-a fi si fosta lui prietena(ea fiind managerul clubului) pe care l-a parasit din cauza ca vroia un iubit mai inalt.In cele din urma Risa asteptand sa inceapa concertul cade si se impiedica,iar atunci incepe sa planga.Dar o sa vina cineva neasteptat, Otani, spunandu-i ca el a avut o promiusiune fata de ea si trebuie sa o indeplineasca.Pana vor ajunge impreuna Risa v-a fi refuzata de el de 2 ori -.-.
AM inceput sa-l urmaresc seste destul debun..il recomand 100%

What? Who, I? Kill myself! God!
KiDo
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 31/07/2010
Varsta : 19
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Lovely Complex-informations

Mesaj Scris de Neko-chii la data de Lun Feb 21, 2011 7:23 am

Il iubesc 9 L-am terminat in doua zile o.o Desi prima data am crezut ca nu o sa-mi placa pentru ca nu ma impresiona grafica n.n' dar nu a fost rau si cu grafica m-am obisnuit :3
Neko-chii
Nou Venit
Nou Venit

Data de inscriere : 14/02/2011
Varsta : 18
Localizare : in Abyss cu B.Rabbit o.o

Sus In jos

Mesaj Scris de Jess. la data de Dum Iul 24, 2011 12:50 am

Lovely Complex :o3.
A fost un anime genial, extraordinar, frumos, magnific, perfect. L-am văzut acum doi ani și ceva poate și mai mult. Risa e înaltă o.o, căteodată era așa strămbă și Otani era prost, cum de nu și-a at seama că Risa îl place ? Sunt cuplul meu favorit, chiar dacă nu sunt de accord ca tipul să fie mai scund ca tipa. Otani e excepția, ei doi se potrivesc prea bine. Risa a luptat mult pentru persoana iubită și mă bucur că a reușit să rămănă pe el. Pănă la urmă dacă se iubesc, ce contează înălțimea ?
Grafica pentru unii n-a fost reușită, dar pentru mine a fost perfectă. A avut ceva unic, ceva ce alte anime-uri nu o săaibă niciodată. O poveste originaă, personaje geniale și o grafică specială. Îi trebuia ceva în plus ? Așa credeam și eu. M-am uitat și la fim dar nici nu se compară cu anime-ul. A fost doar o parodie amuzantă, atât. Sau poate aveam eu așteptări prea mari. Dar mi-a lăsat un gust amar, tocmai de aceea am vizionat anime-ul din nou. M-am îndrăgostit din nou de povestea lor de drgoste și clipele amuzante între cei doi.
Căteodată mă regăseam în comportamentul ei, adică mai mereu. God, e atât de amuzantă, rădeam cu lacrimi la scenele cu ea, fratemiu s-a trezit la trei noapte din cauza răsului meu. Otani e genial, scump și adorabil. Tipul e prea drăguț, păcat că are doar 1.58. E așa drăguț și totuși deștept. xD
Postul ăsta mă face să vreau să revăd anime-ul. Trebuie să mă reapuc de el.
Jess.
Tenagger Chibi
Tenagger Chibi

Data de inscriere : 23/07/2011
Localizare : Magic.

Sus In jos

Mesaj Scris de MaDu la data de Lun Iul 25, 2011 8:12 am

Inca o iubitoare de Lovely Complex >Very Happy<.Animeul este ce-l mai sweet din care am vazut eu pana acum Mad.Otani,cum a spus si Jess pacat ca este prea scund dar la 1,58 pe care ii are mie imi convine :-".Risa si cu el fac ce-a mai amuzanta si frumoasa pereche din toate animeurile.Au avut niste faze in care nu te puteai orpi din ras.Grafica mi-a placut a fost perfecta.Eu daca as fi fost respinsa de atatea ori cum a fost si Risa probabil ca as fi renuntat,dar ea a tot luptat.In concluzie,acest anime merita vazut.

Dance!
MaDu
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus