Chibi Mania
Chibi Mania te invita sa te inregistrezi ^^. Nu-i asa ca intri?:3 Nu, nu?:3

SHINee

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

SHINee

Mesaj Scris de ~SunSunky la data de Lun Ian 10, 2011 1:23 am

Trupa cu numele de SHINee, contemporana R&B, formata de SM Entertenmet in 2008, au debutat in 25 mai 2008 cu melodia “Noonan Neomu Yeppeo” (Noonan esti frumoasa).

Membri trupei sunt Onew (Lee JinKi), JongHyun, Choi MinHo, Key (Kim KiBum) si Lee Tae Min. Aceasta trupa este una din cele mai bune trupe din Coreea. Desi sunt tineri, ei au surprins lumea k-pop cu vocile lor minunate. SHINee nu sunt cunoscuti doar in Coreea. Deasemenea ei sunt cunoscuti si in Japonia, China si in mai multe tari din Asia si din-afara Asiei. Tineri si plini de viata, vocea lor si dansul lor minunat a vrajit o multime de fani.

Cateva melodii:
Ring Ding Dong

Lucifer

Hello

Replay

Juliette

Your beautiful, eye-blinding smile
~SunSunky
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 22/07/2010
Varsta : 19
Localizare : Next to you.

Vezi profilul utilizatorului http://chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Re: SHINee

Mesaj Scris de Jess. la data de Dum Iul 24, 2011 7:04 pm

Shinee este una dintre trupele mele favorite. Îi ascult de un an și întodeauna mi se par așa talentați. Eram așa obsedată de ei că am batut-o pe mama la cap să mă lase să merg la concert, în Paris. Am fost super încăntată că am putut să merg la concert. Îi iubesc. Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost Stand by me și m-am îndrăgostit de vocile lor geniael și așa frumoase. Apoi i-am văzut în RDD și am devenit obsedată de melodie și de felul lor de a fi. Arătau așa de bine. O căntam încontinu, mă credea lumea ciudată o.o. Oricum, am citi ieri, pe un blog, că relația dintre Jonghyun cu actrița lui favorită nu a existat defapt iar el a suferit foarte mult. Nu știu dacă e adevarat, sper să nu fie. Jonghyun - oppa fighting !
Formația este genială. Vezi, am descris-o într-un singut cuvănt ! Hehe. Trupa e fantastică, superbă, talentată, magnifică, extraordinară etc. Îi ador pe băieții aștia, le ador stilul, vocea, totul. ^^ Îi ador pe ei.
Membrii mei favoriți sunt:
Jonghyun, Taemin și Key. Pe toți trei îi iubesc la fel de mult. Nu pot să aleg dintre ei. E prea greu.
JH e atăt de sexi și are o vce superbă. ^^
Taemin e așa de drăgălaș și e cu doi ani mai mare ca mine. < 3 E un dansator genial și e buun.
Key. Cum am putut să uit de divă ? Îi ador stilul și felul lui de a fi. Am atătea lucruri în comun cu el. Iar coafurile lui ciudate mi-au plăcut întodeauna. Și e mai mare decăt mine cu patru ani *dreaming*.
Păi melodiile preferate sunt: A.Mi.Go, Stand by me, Juliette, Replay, Ring Dong Dong și Fly High. <3 Ost-ruile căntate de ei sunt geniale.
Îi iubesc.
Jess.
Tenagger Chibi
Tenagger Chibi

Data de inscriere : 23/07/2011
Localizare : Magic.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de ~SunSunky la data de Dum Iul 24, 2011 10:00 pm

Ai fost la concert!? Cât de tare de tine.. Mie-mi venea să plâng pentru că nu am putut să merg. A fost vreo interzicere la vârstă? Sau ceva de genu?

Oh, şi mie îmi place JH <3 Are o voce puternică şi.. e hot. 25
Mă bucur să întâlnesc fani SHINee aici ^^.

Your beautiful, eye-blinding smile
~SunSunky
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 22/07/2010
Varsta : 19
Localizare : Next to you.

Vezi profilul utilizatorului http://chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Jess. la data de Dum Iul 24, 2011 10:53 pm

Hm, sincer nu-mi amintesc să fi fost vreo limită de vărstă. Oricum, eu am fost cu o prietenă, vărmea și mătușimea. Deci am fost însoțite de un adult tot timupl dar nu cred să fi fost vreo limită de vărstă. NU am fost atentă la detalii.
Ah, cine nu-l iubește pe JH ? E genial. :3
Și eu mă bucur că întelnesc fanii Shinne, nu prea cunosc multă lume care ascultă.
Jess.
Tenagger Chibi
Tenagger Chibi

Data de inscriere : 23/07/2011
Localizare : Magic.

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mar Oct 25, 2011 7:00 am

unde pot gasi informatii mai indetaliata despre formatie(ex cum au deveti o grupa), despre ei????
dory
Nou Venit
Nou Venit

Data de inscriere : 25/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: